Razširjena Cirkulacija 2
Concourse = Discourse
24.–28. maj 2010 (= živi performativni del)
Galerija Alkatraz, AKC Metelkova mesto
Obveščamo vas o projektu sodelavcev Boruta Savskega in Nevena Korde, SCCA stalnih sodelavcev na področju videa in arhivov.
Galerija Alkatraz na Metelkovi vabi na pokušnjo naprednih umetniških praks iz domače tehnološke kuhe z dodatki iz tujine. Enotedenski dogodek v sklopu razširjene platforme Cirkulacija 2 je še ena v nizu vaj kreiranja socialnega tkiva, smisel pa je najlažje poiskati v estetskih izrazih udeleženih posameznikov.
Posebej vabljeni na otvoritveno serijo v torek, 25. maja, po osmi uri zvečer. Sicer bodo vsakodnevno od poldneva do polnoči potekale predstavitve, performansi, projekcije, sodelovanja in priprava performativnih situacij in razstavnih objektov.
Sodelujejo: Boštjan Leskovšek, Stefan Doepner, Ksenija Čerče, Borut Savski, Reni Hofmueller, Neven Korda, Maja Smrekar, Marko Košnik, bridA (Sendi Mango, Tom Kerševan, Jurij Pavlica), Aluviana, ManRa (Matjaž Manček in Rafaella Picollo), Kolektiv Federacija / Gregor Kamnikar, Milan Kristl, Jaka Berger, Nataša Živković, Bojan Andjelković in še kdo.
Okvirne teme: participatorni projekti, interaktivni in generativni sistemi, kibernetika in njene izpeljanke, bio-umetnost, bio-diverziteta, analogna/fuzzy logika, nano tehnologija... in umetnost. Mediji: senzorji, fizični vmesniki, instrumenti, programski vmesniki, zvok, glasba , umetnost zvoka, noise, algoritmični zvok, generativni video, videografike, robotika, arduino, doepfer, midi, netTV, prenosi na Radio Študent.
|
Cirkulacija 2 je intermedijska kolektivna platforma, ki raziskuje prostor t.i. totalne umetnosti. Osnova je vseobsegajoči dogodek, ki poudarja samoorganiziranje socialnega tkiva vseh prisotnih. Pri tem sta pomembna improvizacija in adaptacija v realnem času in realnemu prostoru – torej odnošanje (besedna izpeljanka 'odnosov'). Osnova estetskih izrazov so t.i intermedijske aktivnosti, ki jih ponavadi povezujemo s tehnološko umetnostjo, vendar te definicije razumemo široko metaforično – tako je tehnologija tudi tehnika dogovarjanja in samouravnavanja. Idejne temelje tako lahko najdemo tudi v rabi izrazoslovja kibernetskih oziroma sistemskih teorij. Te se obilno ukvarjajo z definicijami 'živega', 'avtonomnega' – torej tudi samoorganiziranja, samoidentificiranja in samoprodukcije.
VEČ INFORMACIJ
Program lahko v živo ali s sproti posnetimi video arhivi spremljate tudi na Cirkulacija TV na http://www.3via.org/video!
[Objavljeno: 24. 5. 2010]
|