Hitre povezave
PROJEKTI
VIDEO/ARHIV
ŠOLA
SERVIS
   
/ domov / o nas / publikacije / knjižnica / DIVA / ENGLISH  

 

A) PROJEKTI
Brez žebljev in podstavkov
Studio 6
Razstave
Raziskave
Koprodukcije, partnerstva
in sodelovanja


B) VIDEO/ARHIV
Postaja DIVA
  Prakse arhiviranja
  Videodokument
  Videospotting
  Artservisova zbirka
  Internet Portfolio

C) ŠOLA
Svet umetnosti
Knjižnica

D) SERVIS
Artservis
ArtsLink
Evrokultura
Kulturna stična točka (CCP)
Stična točka ALF v Sloveniji

Zavod SCCA-Ljubljana
Metelkova 6, SI - 1000 Ljubljana
Tel.: +386 (0)1 431 83 85
Fax: +386 (0)1 430 06 29
e-mail: info[at]scca-ljubljana.si

Vizitka

Okrožnica SCCA
dodaj e-naslov / Arhiv
SODELOVANJA:
GAMA, Gateway to Archives of Media Art
GAMA

(Gateway to Archives of
Media Art)
On-AiR
(platforma za mobilnost umetnikov)
VideoLectures.net
(baza videopredavanj)
ČLANSTVO:
Asociacija
(društvo NVO in samostojnih ustvarjalcev na področju kulture)
CAE
(Culture Action Europe)
ALF
(Anna Lindh Foundation)
IKT
(International Association of Curators of Contemporary Art)
InSEEcp
(Informal SEE Network of Cultural Portals)
On-the-Move
(informacijska mreža za mobilnost v kulturi)
Kulturna četrt Tabor
(društvo organizacij ljubljanske soseske Tabor)

Vesna Bukovec na razstavah
E-motion to cohabit in
festivalu 19. dokumentART

Vesna Bukovec, skrbnica spletnih strani SCCA-Ljubljana, sodeluje na mednarodni razstavi E-motion to cohabit v Veroni s serijo risb Positive Illusion in videom It Will Be OK. KOLEKTIVA, katere članica je, pa se bo predstavila z novo skulpturo Lost in Translation.
Na festivalu eksperimentalnega dokumentarnega filma 19. dokumentART (program videoART) pa sodeluje s tremi video deli: Endless Game, Consumer Culture in I can create positive change.

E-motion to cohabit
Galleria d’Arte Moderna Palazzo Forti, Verona
9. 10.-28. 11. 2010
Otvoritev: petek, 8. 10. 2010 ob 12.00

Kuratorici: Aurora Fonda in Radmila Iva Janković

Umetniki: BridA (SI), Vesna Bukovec (SI), Lada Cerar (SI), Marijan Crtalić (HR), Igor Eškinja (HR), KOLEKTIVA (SI), Andreja Kulunčić (HR), Vlado Martek (HR), Marjetica Potrč (SI), Marijana Vukić (HR), Metka Zupanič (SI)

E-motion to cohabit

O razstavi
Tudi tokrat se nadaljujeta dialog in medsebojna izmenjava z državami vzhodne Evrope na področju umetnosti. Potem ko je bila lansko leto v središču pozornosti Bosna in Hercegovina, letos Aurora Fonda, vodja slovenskega razstavnega prostora v Benetkah, in Radmila Iva Janković predstavljata deset izbranih avtorjev iz Slovenije in Hrvaške.
Gre za prvo predstavitev fragmentarne kulture, v 20. stoletju znane pod imenom Mitteleuropa, geografske mešanice kot paradigme postmoderne zahodne kulture, za katero sta značilni eklektičnost in fluidnost vrednot v nasprotju z monolitizmom dveh blokov vzhod/zahod.
Že v antiki je človek čutil potrebo po graditvi in razmejevanju prostora ter postavljanju meja, da bi si s tem olajšal zaznavanje bližnje okolice. Sveta v resnici ne delijo meje, z izjemo naravnih, vendar ga človek ni zmožen dojemati brez teh struktur, bodisi fizičnih bodisi mentalnih, ki na nek način omejujejo naše delovanje in nam v zameno dajejo občutek varnosti.  
Primer takega protislovja je tudi umetnost: umetniška dela s svojo fizično strukturo prispevajo k ustvarjanju enega prostora v drugem, naj si bodo to inštalacije ali preproste slike, ki domnevno kot paradoks presegajo prostor in gledalcu širijo znanje preko meja prostora, v katerem so razstavljene. 
Izhajajoč iz teh konceptov, je razstava strukturirana tako, da ob upoštevanju značilnosti italijanskega severovzhoda, ki gosti to prireditev, usmerja pozornost na sodobno umetniško sceno dveh sosednjih držav, Slovenije in Hrvaške, ki mejita ena na drugo.
Pred nami je cela vrsta različnosti/omejitev gospodarske, socialne in jezikovne narave, ki prispevajo k ustvarjanju fluidnih situacij. Zaznavamo jih v umetniških delih predstavljenih na razstavi.
Poudariti razlike in dialog, pomeni z vidika ustvarjalnosti, zavedati se koncepta omejitve skozi novo perspektivo umetnika, ki nam razstre zanimivo odkritje, da je jezik posameznika glasnik specifičnosti njegovega izvora. 
Tovrstna napetost, ki bi jo lahko imeli za pomanjkljivost, je lahko ključna točka, ki se odraža v različni interpretaciji subjektov, ki jih v današnjem času običajno obravnavajo umetniki: telo, komunikacija, teritorij, prostor in socialna angažiranost.
Razstava je nastala v sodelovanju ArtVerone, odbora za kulturo – Galleria d'Arte Moderna Palazzo Forti občine Verona, Galerije A + A in Obalnih galerij Piran. Njeni pokrovitelji so Ministrstvo za kulturo Republike Slovenije, Generalni konzulat Republike Slovenije v Trstu in mesto Zagreb.

Aurora Fonda

Več informacij:

Razstava je del spremljevalnega programa sejma ArtVerona 2010.

19. dokumentART, European Film Festival for Documentaries
Neubrandenburg (DE) / Szczecin (PL)
8.-13. 10. 2010

videoART
9.-13. 10. 2010
Kino Obserwatorium, al. Wojska Polskiego 90, Szczecin

Kurator: Antoni Karwowski

Umetniki: Paulo Abreu (PT), Michał Brzeziński (PL), Vesna Bukovec (SI), Zlatko Cosic (BA/US), Alec Crichton (UK), Rainer Gamsjäger (AT), Pieter Geenen (BE), Takahiro Hirata (JP), Joanna Polak (AT), Noah Klersfeld (US), Lenka Klimešová (CZ), Ulf Kristiansen (NO), Wai Kit Lam (HK), Rudolfas Levulis (LT), Kai Lossgott (ZA), Johann Lurf (AT), Gillian McIver (UK/CA), Charlotte Merino (FR), Matias Montarce (ES), Stina Pehrsdotter (SE), Mikey Peterson (US), Janna Riabowa (DE), Avi Rosen (IL), Peter Rosvik (FI), Sam Smith (AT), Simone Stoll (DE), Arthur Tuoto (BR), Robbert Weide (NL)

19. doukmentART

O razstavi
Eksperimentalni videi 29 umetnikov s celega sveta bodo predvajani na 19. evropskem festivalu dokumentarnega filma dokumentART.

Več informacij:

Vesna Bukovec (1977) je diplomirala in zaključila podiplomski študij kiparstva na Akademiji za likovno umetnost in oblikovanje v Ljubljani. Deluje kot samostojna avtorica in v umetniški skupini z Lado Cerar in Metko Zupanič (od leta 2008 se skupina imenuje KOLEKTIVA).

[Objavljeno: 6. 10. 2010]

 

 

 
Fokus

Ob nekem času,
na nekem mestu

(iz video arhiva
Postaja DIVA)

Noč kratkih filmov:
21. 12. 2017, ob 22.30

Slovenska kinoteka
Vstop prost!

Iskanje
Zgodilo se je

Meditacije
tajvanskega videa

1. 8. 2017
Projektna soba SCCA

Novosti v knjižnici SCCA

Strokovna literatura
o sodobni umetnosti

Fokus: kuratorske prakse, video in novi mediji

Sledite SCCA-Ljubljana
Facebook  Twitter  Vimeo  Wikipedia

 


Zavod SCCA-Ljubljana
, Metelkova 6, SI - 1000 Ljubljana,
Tel.: +386 (0)1 431 83 85, Fax: +386 (0)1 430 06 29 e-mail: info@scca-ljubljana.si