Delavnica enominutnega videa
Torek, sreda, četrtek, 5., 6. in 7. december (delavnica)
Četrtek, 7. december, ob 20. uri (predstavitev in projekcija)
Projektna soba SCCA, Metelkova 6, Ljubljana
Let's Make the One Minute
Delavnica produkcije enominutnega videa
Predstavitev in projekcija
Neven A. Korda, videast, in Dario Bardić, multimedijski umetnik (The One Minutes Foundation) iz Amsterdama bosta 5., 6. in 7. decembra vodila tridnevno delavnico produkcije enominutnega videa.
7. decembra bomo na javni predstavitvi in projekciji predstavili enominutna video dela, nastala na delavnici, in enominutna nagrajena video dela mednarodnih festivalov The One Minutes.
DELAVNICA ENOMINUTNEGA VIDEA
Namen delavnice je pridobiti osnovno znanje o enominutni video formi (ideja, zvok, montaža itd.). Vsak udeleženec bo naredil svoj enominutni video.
Potek delavnice
Delavnica bo potekala v Projektni sobi SCCA, Metelkova 6, Ljubljana.
Torek, 5. december, od 15. do 18. ure
Delavnica: predstavitev mentorjev in njihovega dela. Glavne značilnosti enominutnega videa. Vizualizacija ideje. Pogovor o zamislih udeležencev za enominutni video. Priprava urnika in razdelitev v skupine.
Sreda, 6. december, od 10. do 18. ure
Delavnica: produkcija enominutnih videov.
Četrtek, 7. december, od 10. do 17. ure
Delavnica: produkcija enominutnih videov.
Četrtek, 7. december, ob 20. uri
Javna predstavitev enominutnih videov, nastalih na delavnici.
Potek dela bomo sproti prilagajali željam udeležencev.
PRIJAVE
Na delavnico se lahko prijavijo vsi, ki že ustvarjajo enominutne videe in bi radi poglobili svoje znanje ali pa bi se želeli s to kratko formo šele seznaniti.
Zaželeno je, da udeleženci vnaprej pošljejo idejo oz. kratek scenarij (do 20 vrstic) enominutnega videa. V kolikor imajo udeleženci že posnet AV-material, iz katerega bi radi ustvarili enominutni video, naj ga prinesejo na delavnico. Prosimo, da v prijavi navedete, minutažo posnetega materiala in kako je shranjen oz. posnet (video, grafika, zvok).
Prosimo vas, da v prijavi navedete tudi, ali boste delali na svoji opremi (kamera, računalnik za montažo). Zaradi lažje organizacije dela je zaželeno, da vsak udeleženec dela na svoji opremi. Če to ni mogoče, bo udeleženec delal na opremi organizatorja.
Cena delavnice je 3.000 SIT za posameznike in 6.000 SIT za predstavnike institucij (cena vključuje DDV).
Število mest je omejeno na sedem udeležencev.
Rok za prijavo: ponedeljek, 4. 12. 2006.
Prijavo pošljite na elektronski naslov: production.manager@scca-ljubljana.si ali pa jih sporočite po telefonu 01 431 83 85 (ponedeljek-petek, od 11. do 15. ure).
DODATNE INFORMACIJE OD 30. NOVEMBRA:
Zavod SCCA-Ljubljana (uradne ure: 11.00-15.00)
Kontaktna oseba: Dušan Dovč
Metelkova 6, 1000 Ljubljana, tel.: 01 431 83 85
E-mail: production.manager@scca-ljubljana.si
MENTORJA
Neven Korda ima neodvisno Čisto video prakso. Z videom se je srečal v začetku osemdesetih, kot član gledališke skupine FV 112/15, takoj ko se je na trgu pojavila cenovno dostopna neprofesionalna video oprema. Je soustanovitelj FV Videa, neodvisne video produkcije, ki je realizirala več umetniških, glasbenih in dokumentarnih video projektov. Do konca osemdesetih je bil član skupine Borghesia, kjer je bil odgovoren za vizualije na performansih in koncertih ter režiser video spotov. Svojo zgodbo na področju umetniške video produkcije je nadaljeval v devetdesetih skupaj z Zemiro Alajbegović. V tem obdobju je delal tudi kot video montažer, avtor TV-podob, režiser in realizator. Že konec osemdesetih je začel delovati kot video montažer: najprej v Studiu MAX, od 1990 do 1993 v Studio MI in od 1993 v VPK, kjer je bil v obdobju 1997-2000 vodja postprodukcije. Kot montažer je sodeloval z mnogimi avtorji, predvsem na področju industrijske propagande in umetniškega videa. V letih 1992-1995 je bil na Kanalu A avtor podob, režiser in realizator informativnih oddaj v kulturi. Kot vodja postprodukcije v VPK je v timu Pavla Grzinčiča sodeloval pri uvajanju celostne podobe TVS leta 1998. Vedno in povsod rad govori o svoji široki uporabi videa, od video instalacij do TV podob in pripovedovanja zgodb: >>Ustvarjen sem za video.<<
www.korda-art.si
Dario Bardić je multimedijski umetnik, rojen v Zagrebu, kjer je na likovni akademiji zaključil študij grafičnega oblikovanja. Študij je leta 1993 nadaljeval v Amsterdamu, na The Gerrit Rietveld Academy. Po zaključni razstavi ga je Sandberg Institute povabil na podiplomski študij. Na inštitutu je tri leta raziskoval in razvijal različne oblikovalske zvrsti in njihove povezave z umetnostjo (knjižni prelom, spletno in interaktivno oblikovanje). Ukvarja se tudi z video produkcijo. Leta 2001 je zaključil podiplomski študij. Istega leta je prejel nagrado za najboljši enominutni video v kategoriji >The Best of The World< za delo >Time Travel<. Dela kot samostojni umetnik in oblikovalec, večino svojega časa pa posveti umetniškemu delu in neprofitnim projektom. Več let že sodeluje z The One Minutes Foundation, Amsterdam.
www.bardic.go.to
|
SCCA-Ljubljana je v letu 2006 postal partner The One Minutes Foundation (TOM Foundation) iz Amsterdama in prevzema predstavitvene in promocijske aktivnosti enominutnih videov avtorjev v Sloveniji ter jih vključuje v širši okvir mednarodne zbirke in arhiva v Amsterdamu, s tem pa tudi na festivale in razstave po svetu.
TOM Foundation je bila ustanovljen leta 1998 v sodelovanju z amsterdamskim inštitutom Sandberg, ki vodi podiplomske programe likovnih in uporabnih umetnosti ter dizajna. Glavna aktivnost TOM Foundation so letni festivali s podelitvijo nagrad in priložnostne razstave.
TOM centri v posameznih državah pripravljajo delavnice, nacionalni izbor in najboljša dela pošljejo TOM Foundation. Mednarodna žirija nato izbere zmagovalce v posameznih kategorijah. Nagrajenci prejmejo tommyja in morebitno finančno nagrado.
www.theoneminutes.org
Projekt Let's Make the One Minute podpira Veleposlaništvo kraljevine Nizozemske.
|