Hitre povezave
PROJEKTI
VIDEO/ARHIV
ŠOLA
SERVIS
   
/ domov / o nas / publikacije / knjižnica / DIVA / ENGLISH  

 

A) PROJEKTI
Brez žebljev in podstavkov
Studio 6
Razstave
Raziskave
Koprodukcije, partnerstva
in sodelovanja


B) VIDEO/ARHIV
Postaja DIVA
  Prakse arhiviranja
  Videodokument
  Videospotting
  Artservisova zbirka
  Internet Portfolio

C) ŠOLA
Svet umetnosti
Knjižnica

D) SERVIS
Artservis
ArtsLink
Evrokultura
Kulturna stična točka (CCP)
Stična točka ALF v Sloveniji

Zavod SCCA-Ljubljana
Metelkova 6, SI - 1000 Ljubljana
Tel.: +386 (0)1 431 83 85
Fax: +386 (0)1 430 06 29
e-mail: info[at]scca-ljubljana.si

Vizitka

Okrožnica SCCA
dodaj e-naslov / Arhiv
SODELOVANJA:
GAMA, Gateway to Archives of Media Art
GAMA

(Gateway to Archives of
Media Art)
On-AiR
(platforma za mobilnost umetnikov)
VideoLectures.net
(baza videopredavanj)
ČLANSTVO:
Asociacija
(društvo NVO in samostojnih ustvarjalcev na področju kulture)
CAE
(Culture Action Europe)
ALF
(Anna Lindh Foundation)
IKT
(International Association of Curators of Contemporary Art)
InSEEcp
(Informal SEE Network of Cultural Portals)
On-the-Move
(informacijska mreža za mobilnost v kulturi)
Kulturna četrt Tabor
(društvo organizacij ljubljanske soseske Tabor)

Kultu(RE)giona online!_Budućnost prolazi!
Regionalna konferenca kulturnih portalov - sodelujeta tudi
Artservis in Evrokultura

8.-9. 12. 2008
Goethe-Institut, Knez Mihailova 50, Beograd

Konferenca, ki jo pripravljata Goethe inštitut Beograd in portal za kulturo jugovzhodne Evrope SEEcult.org, bo posvečena analizi možnosti, ki jih za medkulturno sodelovanje nudi internet oz. jih razvijajo kulturni portali kot posredniki informacij in promotorji kulturne produkcije. Konferenca je nastala na pobudo neformalne mreže kulturnih portalov držav nekdanje Jugoslavije InSEEcp, katere člana sta tudi Artservis in Evrokultura.

Konferenca bo obsegala panelne diskusije o potencialih mreže kulturnih portalov v regiji, o izzivih kulture v digitalni eri iz perspektive uporabnikov portalov, o težavah financiranja kulturnih vsebin na spletu, kot tudi delavnico o družbenih in kulturnih aspektih web 2.0, ki bo obsegala predstavitev praktične uporabe portalov, blogov, socialnih spletnih servisov in prostih softwareov v polju kulture in umetnosti.

Cilj konference je prikazati potenciale mreže spletnih portalov kot platforme za inovativno sodelovanje v regiji in hkrati opozoriti na prepreke, s katerimi se soočajo portali kot neprofitni projekti zaradi neustreznega pojmovanja tovrstnega delovanja s strani kulturnih politik na regionalnem in širšem evropskem nivoju. Udeleženci konference bodo predstavili značaj portalov za kulturo kot pomembnega vira informacij, platforme za predstavljanje kakovostne kulturne in umetniške produkcije ter spoznavanje, povezovanje in mreženje organizacij in posameznikov s področja kulture in umetnosti v regiji ter njegovo afirmacijo na globalnem nivoju.

Konferenco bo odprl Nebojša Bradić, minister za kulturo Srbije, med udeleženci pa bosta tudi ustanovitelj Berlinske gazete (Berlinergazette.de) Krystian Woznicki, ki bo predstavil koncept kontinuirane on-line debate v polju kulture, in eden od pionirjev net.arta in predavatelj Vuk Ćosić iz Ljubljane, ki bo spregovoril o fenomenu socialnih mrež na svetovnem spletu.

Na konferenco so vabljeni predstavniki oblasti mesta Beograda in Republike Srbije, kulturnih in izobraževalnih ustanov, strokovnih in nevladnih organizacij, fundacij za kulturo in umetnost, medijev in spletnih publikacij ter umetniki, aktivisti in drugi pripadniki ciljnih skupin portalov za kulturo. 

Konferenca bo potekala v okviru dveletnega razvojnega projekta neformalne mreže spletnih portalov za kulturo jugovzhodne Evrope InSEEcp (Informal Network of South-East European Cultural Portals) in bo služila tudi kot priložnost za razširitev mreže InSEEcp s potencialnimi novimi člani iz regije, zaenkrat zgolj iz prostora nekdanje Jugoslavije, predstavljena pa bo tudi nova celostna vizualna podoba portala, ki jo je zasnoval beograjski oblikovalec Andrija Nikačević, in publikacija o InSEEcp v maternih jezikih posameznega portala, nemškem in angleškem jeziku.

InSEEcp

Mreža InSEEcp

Mreža InSEEcp je rezultat prve regionalne delavnice portalov za kulturo, ki se je odvijala ob koncu leta 2006 v Beogradu v organizaciji portala za kulturo jugovzhodne Evrope SEEcult.org in Goethe Instituta s podporo Pakta za stabilnost SEE.

Glede na značaj digitalne kulture, skupne težave portalov za kulturo v regiji in hiter razvoj tehnologije je bila InSEEcp osnovana predvsem zaradi on-line in off-line aktivnosti v smeri zagovarjanja in promoviranja kulture na svetovnem spletu, omogočanja prostega pretoka informacij o različnosti kultur v regiji kot tudi izmenjavi izkušenj in profesionalnega izpopolnjevanja. Skupni cilj je torej podpora in promocija kakovostne produkcije v kulturi ter umetnosti v najširšem smislu.

Člani InSEEcp
Člani so portali: Artservis.org, Evrokultura.org in Radiostudent.si iz Slovenije, Culturenet.hr, Culturelink.hr, Kulturpunkt.hr, Knjiga.hr i Teatar.hr iz Hrvaške, Kulporter.com iz Bosne in Hercegovine, Pro-story.org iz Črne Gore, Culture.in.mk iz Makedonije in SEEcult.org iz Srbije.
Pridruženi član je Stacion.org iz Prištine, v procesu pridruževanja so tudi Plagij.at iz Makedonije, Montenegrina.net iz Črne gore in Creemaginet.com iz Srbije.
Med udeleženci konference tudi predstavniki portala Startmontenegro.com iz Črne gore in Foruma Skopje (Forumskopje.com).

Zgodovina InSEEcp
InSEEcp se je prvič predstavil mednarodni strokovni javnosti na konferenci Re-network! junija 2008 v Ljubljani, ki jo je organizirala Kulturna stična točka za Slovenijo/SCCA, Zavod za sodobno umetnost - Ljubljana.
Oktobra letos se je odvijal delovni sestanek mreže v Magacinu u Kraljeviča Marka v Beogradu, prav tako v organizaciji SEEcult.org in Goethe Instituta Beograd, na katerem je bil sprejet Pravilnik o delu mreže zaradi interesa potencialnih novih članov in potrebe po koordiniranju aktivnosti v nadaljnjem mreženju.
Člani InSEEcp so sodelovali tudi na nedavni mednarodni okrogli mizi Medkulturni dialog in digitalna kultura novembra 2008 v Zagrebu, ki ga je organiziral portal Culturelink.hr, eden od članov mreže InSEEcp. Culturelink.hr sodeluje tudi na letni okrogli mizi svetovne mreže portalov za kulturo CultureMondo.org, ki se bo odvijal skoraj vzporedno z beograjsko konferenco, med 10. in 12. decembrom v Tajpeju.

Več: www.inSEEcp.net

 

 

 
Fokus

Ob nekem času,
na nekem mestu

(iz video arhiva
Postaja DIVA)

Noč kratkih filmov:
21. 12. 2017, ob 22.30

Slovenska kinoteka
Vstop prost!

Iskanje
Zgodilo se je

Meditacije
tajvanskega videa

1. 8. 2017
Projektna soba SCCA

Novosti v knjižnici SCCA

Strokovna literatura
o sodobni umetnosti

Fokus: kuratorske prakse, video in novi mediji

Sledite SCCA-Ljubljana
Facebook  Twitter  Vimeo  Wikipedia

 


Zavod SCCA-Ljubljana
, Metelkova 6, SI - 1000 Ljubljana,
Tel.: +386 (0)1 431 83 85, Fax: +386 (0)1 430 06 29 e-mail: info@scca-ljubljana.si