Kolja Saksida: Mulc - frača
Zakulisje produkcije animiranega filma
(fotografska in video dokumentacija, predavanje)
Sreda, 7. oktober 2009, ob 20. uri
Projektna soba SCCA, Metelkova 6, Ljubljana
Kolja Saksida je kot animator, režiser in producent veliko pripomogel k razvoju stop motion
(lutkovnega) animiranega film v Sloveniji, saj je na tem področju eden od najbolj prodornih in dejavnih ustvarjalcem zadnjih deset let, ko se je tehnika animiranega filma pri nas zelo razvila. Na predstavitvi v Projektni sobi SCCA bo Kolja predstavil zakulisje dela na svojem zadnjem animiranem filmu Mulc - frača (prvi del serije animiranih filmov). Film bo premierno prikazan na letošnjem 12. Festivalu slovenskega filma v Portorožu.
Vpogled v delo številčne ekipe na projektu Mulc - frača bo prikazan preko fotografij, videa in predavanja avtorja, spoznali pa bomo tudi glavne karakterje iz filma.
VEČ
Fotografije za medije
Kolja Saksida, Mulc, foto 1.jpg
Kolja Saksida, Mulc, foto 2.jpg
Kolja Saksida, Mulc, foto 3.jpg
Kolja Saksida je samozaposleni multimedjiski ustvarjalec, aktiven predvsem v filmu kot
režiser, animator, filmski igralec in producent. Njegovi avtorski animirani filmi so bili prikazani na festivalih in televizijah po vsem svetu. Z Markom A. Kovačičem je sorežiral in animiral tri kratke animirane filme o civilizaciji Plastos. Najbolj odmevna pa je bila animirana serija Koyaa, ki je bila predvajana v oddaji TLP na slovenski nacionalni televiziji v sezoni 2005. Letos je s številčno ekipo realiziral novi kratki stop motion animirani film z naslovom Mulc-frača. Saksida je bil povabljen kot rezidenčni umetnik na CEC Arts Link - (New York), Open Workshop (Danska), Berlinale Talent Campus (Nemčija) . Kot direktor in soustanovitelj pa deluje v produkcijski hiši ZVVIKS, zavod za film in avdiovizualno produkcijo.
CV (pdf)
Brez žebljev in podstavkov je serija projektov diskurzivne narave, ki se realizirajo kot umetniški dogodki performansi/instalacije/prezentacije. Brez žebljev in podstavkov predstavlja avtorje, ki delujejo na področju sodobnih umetniških praks: instalacije, performansi, video, interdisciplinarni & spletni projekti.
Program Zavoda SCCA-Ljubljana podpirata MOL, Oddelek za kulturo in Ministrstvo za kulturo RS.
|