Postaja DIVA
Vstopite v ta čudoviti svet risank
Dan soseda Kulturne četrti Tabor
Četrtek, 31. maj 2012, od 15. do 18. ure
Projektna soba SCCA, Metelkova 6, Ljubljana
AKC Metelkova mesto, obisk ateljeja Marka A. Kovačiča, ob 16. uri
SCCA-Ljubljana v sklopu projekta Dan soseda, ki ga letos koordinira OŠ Toneta Čufarja, odpira vrata svoje Projektne sobe SCCA in video arhiva Postaja DIVA. Ker bodo tokrat na obisku osnovnošolci, njihovi učitelji, učiteljice in starši, bomo za to priložnost pripravili projekcije video animacij.
Projektna soba SCCA bo za eno popoldne postala prostor, v katerem se bodo srečali risani in animirani junaki. Kdo nas bo obiskal?
Plešasti profesor Rozina iz prvega slovenskega celovečernega animiranega filma Socializacija bika? v režiji Zvonka Čoha in Milana Eriča iz leta 1998.
Koyaa, ki se v treh epizodah Metla, Čakanje in Palačinke predstavlja kot nagajivi mulc, ustvaril pa ga je Kolja Saksida leta 2005.
Plastosi, ki so preživeli svetovno katastrofo leta 2036, umetnika Marko A. Kovačič in Kolja Saksida pa jih v več animacijah predstavljata kot naše bodoče zanamce. Lab Party in Svetla prihodnost: Plastos Fedor pomaga sta epizodi, v katerih je Plastose kamera leta 2003 uspela posneti, ker so to sicer takšna bitja, ki pred človekom otrpnejo.
Vse, ki boste želeli Plastose spoznati osebno, bo umetnik Marko A. Kovačič povabil v svoj atelje, ki je pravi "kabinet čudes2. Tam bomo videli umetnika pri delu, spoznali, kako nastajajo umetniška dela, in se navdušili nad posebno zbirko redkih in zavrženih predmetov.
V atelje sredi Metelkova mesta se bomo opravili predvidoma ob 16. uri.
Vstopite z nami v ta čudoviti svet "malce drugačnih umetniških" risank!
PROGRAM (pdf)
SCCA-Ljubljana (naslednik Sorosovega centra za sodobne umetnosti-Ljubljana, ki je v Sloveniji deloval v letih 1993-1999) je neprofitna produkcijska, raziskovalna in izobraževalna organizacija, ki deluje na področju likovne in intermedijske umetnosti. Postaja DIVA je spletni in fizični arhiv video in novomedijske umetnosti, ki ga SCCA-Ljubljana razvija od leta 2005 z namenom raziskovanja, dokumentiranja, arhiviranja in predstavljanja video in novomedijske umetnosti.
Društvo Kulturna četrt Tabor (KČT), ustanovljeno 1. marca 2011, sestavljajo različne organizacije iz ljubljanske soseske Tabor, ki se ukvarjajo s kulturo, izobraževanjem, športom, trajnostnim razvojem in prostorsko problematiko, kar je med kulturnimi četrtmi gotovo edinstven primer. Namen ustanovitve društva je predvsem povezovanje in sodelovanje vseh posameznikov in organizacij v soseski Tabor na področju kulturnih aktivnosti ter vključevanje lokalnega prebivalstva v dejavnosti in vsebine, ki so na voljo v tej četrti.
[Objavljeno: 18. 5. 2012]
|