SVET UMETNOSTI. Šola za kustose in
kritike sodobne umetnosti.
Kako razmišljajo umetniki in kustosi najmlajše generacije in kakšna je njihova praksa?
Odgovori v zborniku 4. 4.
NOVEJŠA PRODUKCIJA MLADIH UMETNIKOV
Ali vas zanima, kako razmišljajo umetniki in kustosi najmlajše generacije in kakšna je njihova praksa? Zdaj imate izredno priložnost, da v eni publikaciji najdete plod sodelovanja mladih kustosov, umetnikov in oblikovalcev.
Zbornik besedil 4. 4. je hkrati razstavni katalog razstave 4. 4., ki so jo v Galeriji Škuc pripravili udeleženci Sveta umetnosti, šole za kustose in kritike sodobne umetnosti (SCCA–Ljubljana). Temelji na raziskovanju novejše produkcije mladih umetnikov s področja vizualnih umetnosti. Na tej skupinski razstavi so mladi kustosi želeli predstaviti prerez trenutnega stanja v umetnosti, kulturi in družbi.
Katalog je razdeljen na tri tematske sklope:
- prvi sklop predstavljajo besedila kustosov, ki osvetljujejo različne vidike od snovanja do realizacije razstave in kataloga;
- drugi sklop zajema slikovno gradivo postavitve razstavljenih umetniških del, spremljajo pa ga izjave umetnikov;
- tretji sklop obsega intervjuje z umetniki, ki razkrivajo njihovo dojemanje sveta in lastne umetniške prakse.
PONUDBA KOMPLETA PUBLIKACIJ
Katalog 4. 4. je do konca avgusta naprodaj po akcijski ceni 5 evrov, ob nakupu zbornika V precepu kuratorskih praks (po redni ceni 20 evrov) pa dobite obe publikaciji že za 22 evrov. Priložili bomo še časopis OFFTIR, ki spremlja Liminale, projekt društva OFFTIR, ki se je prav s tem projektom predstavilo v sklopu 7. Trienala sodobne umetnosti v Sloveniji.
NAROČILA
Za naročila ali kakršne koli dodatne informacije smo vam na voljo na elektronskem naslovu: svetumetnosti@scca-ljubljana.si, po telefonu: 01 43 00 628 med 9. in 15. uro.
Lahko pa nas tudi obiščete v pisarni na Metelkovi 6, od ponedeljka do petka, med 10. in 15. uro.
Informacije o naših publikacijah: www.worldofart.org/aktualno/publikacije
Svet umetnosti je edini program v Sloveniji in širši regiji srednje, vzhodne in južne Evrope, ki je namenjen praktičnemu in teoretičnemu izobraževanju na področju sodobne umetnosti. Izhaja iz podmene, da je prihodnje strokovnjake potrebno oz. koristno (na)učiti veščin in metod, jim omogočiti pridobitev znanj in vpogled v kritiški in teoretski aparat, saj jim bo vse to pomagalo pri spoprijemanju s kompleksno materijo sveta umetnosti.
[Objavljeno: 2. 8. 2013]
|